Mezi lety 1989 a 1997 pracovala v Paříži jako návrhářka a modelářka vzorů v luxusním pret-a-porter. V roce 1998 založila vlastní značku a otevřela autorský obchod v Praze navržený studiem OlgojChorchoj. Návrhářka spolupracovala na mnoha projektech, například exkluzivně pro značku Pietro Filipi nebo Preciosa. Část její kolekce Cosmos, vytvořené pro Expo 2010 v Šanghaji, je zastoupená v Muzeu dekorativních umění v Praze. K její tvorbě patří spolupráce s umělci a inspirace tradičními řemesly. Své kolekce představuje na Designbloku i Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku.
Tvorbě oděvu a módě se věnuje dvacet pět let. Zajímá ji oděv přirozený, stávající se druhou kůží. Kontinuálně vytváří ucelené kolekce včetně doplňků, které prezentuje formou výstav, performancí v nejrůznějších prostředích, s rozličnými typy lidí, s cílem maximálně umocnit vnitřní poselství. Tvoří pod vlastní značkou, věnuje se kostýmu a pedagogické činnosti. V roce 2006 obdržela cenu Czech Grand Design.
Absolventka VŠUP se zkušenostmi z Paříže, Milána a Reykjavíku je držitelkou ocenění Czech Grand Design v kategorii Módní designér, které získala již za svůj debut v módním světě v roce 2012. Ve stejném roce otevřela módní salon a její přehlídky se záhy staly ojedinělou a mimořádně sledovanou událostí. Zuzana dlouhodobě spolupracuje s uměleckou scénou a její modely oblékají ženy při významných společenských příležitostech.
Vlastní značku založila módní návrhářka Beata Rajská v roce 1997 a do povědomí veřejnosti se dostala spoluprací s Miss ČR. Majitelka několika výrobních patentů a ochranných známek se pravidelnými přehlídkami - dle vlastních slov - snaží dostát pravidlům francouzské „haute couture“, a tak hlavní kolekce představuje dvakrát ročně — v Praze a Karlových Varech. V roce 2013 napsala a vydala knihu Ústřižky Beaty Rajské, na jejímž pokračování v současné době pracuje.
Oděvní designérka. Podporuje mladé talenty. Věnuje se zakázkové tvorbě. V letech 2008 až 2023 vedla Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM, kde v roce 2017 získala profesuru. Tvorbu svoji i svých studentů prezentovala po celém světě, a vybudovala tak prestižní ateliér s oceňovanými studenty, z nichž několik pracuje ve světových módních domech. V roce 2015 se stala absolutní vítězkou ceny Czech Grand Design a v roce 2021 byla v rámci udělování těchto cen uvedena do Síně slávy českého designu. Letos ocenění Módní designér roku získala opět.
Vyberte jednu kandidátku:
Eva Eisler je výtvarnice a designérka. V období od roku 1983 do 2006 žila v New Yorku, kde dlouhodobě přednášela na New York University a na soukromé umělecké škole Parsons School of Design. Věnuje se navrhování interiérů, užitných předmětů, volnému umění a uměleckému šperku. Od roku 2007 do současnosti vedla Ateliér K.O.V. na UMPRUM v Praze. Její tvorba je zastoupena v mnoha jak soukromých, tak veřejných sbírkách mezinárodních muzeí a galerií. V roce 2019 byla jmenována profesorkou.
Vedle kvalitní řemeslné práce je pro její šperky charakteristický přesah do rovin vjemů a konceptuálního umění. Co šperk, to objekt. Za svou tvorbu získala už několik ocenění v kategorii designu šperku, mimo jiné za rok 2022 byla nominována na cenu Czech Grand Design, zatímco v roce 2020 vyhrála Ceny Designbloku s kolekcí EUPHORIA. Tvoří ve vlastním studiu na pražských Vinohradech.
Lucie Koldová je česká designérka mezinárodního renomé. Po absolvování Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze se v roce 2009 odstěhovala do Paříže, kde si záhy vybudovala mezinárodní klientelu. Ve svém čistém a charismatickém díle se zaměřuje na nábytek, objekty ze skla, nadčasové světelné kolekce a „objekty touhy“; její portfolio tvoří výrobky denní potřeby, poetické galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru.
Studovala AVU v ateliéru malíře Vladimíra Skrepla a diplomovala v Ateliéru K.O.V. designérky Evy Eisler. Šperkům se Janja věnuje od roku 2011 — poprvé byla nominována na cenu Czech Grand Design za kolekci LURE. V rámci tohoto ocenění následovalo několik dalších nominací, které vyvrcholily o tři roky později získáním titulu Designér šperku roku 2014 za kolekci Hidden Place a roku 2018 za kolekci HOMA. Svá díla vystavuje po celém světě. V prosinci 2017 otevřela vlastní studio v Praze.
Zakladatelka a ředitelka mezinárodního festivalu Designblok, iniciátorka Asociace českého průmyslového designu a Akademie designu ČR, která každoročně udílí ceny Czech Grand Design. Absolventka oborů dějiny umění a sociální práce na Univerzitě Karlově, v roce 2019 obdržela od Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze čestný doktorát za mimořádný přínos českému designu.
Senta je profesionálka s dvacetiletými mezinárodními zkušenostmi v oblasti prodeje, marketingu, fúzí a akvizic. V současné době zastává roli výkonné ředitelky neziskové organizace Czechitas a také generální ředitelky a spoluzakladatelky Inspiruj.se, vzdělávacího start-upu v oblasti generativní umělé inteligence. Senta je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a také držitelem titulu Master of Science v oboru biokybernetika.
Kateřina Haring je zakladatelkou a jednatelkou hned několika firem v Česku, ale i v zahraničí. V roce 2022 se stala čestnou prezidentkou Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM). Je viceprezidentka celosvětové asociace podnikatelek FCEM, ambasadorka WED (Women's Entrepreneurship Day) pro Česko a senátorkou World Business Angels Invest Forum. Natáčí a moderuje podcast Podnikatelka, do kterého si pozvala již 180 žen. Od roku 2022 natáčí podcast Businesswomen around the World.
Spolumajitelka české nakladatelské skupiny Albatros Media a spoluzakladatelka Tilia Impact Ventures, prvního impakt fondu v České republice. Založila Nadaci Albatros, která podporuje vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí, a patří k zakladatelům Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Vedle toho je členkou správní rady EVPA, Evropské organizace impakt investorů. Časopis Forbes ji letos vybral mezi 50 předních žen přes 50 v regionu Evropa, Střední východ a Afrika.
Narodila se v rodině diplomata Jozefa Nálepky, tudíž dětství prožila na cestách po Evropě. Později vyučovala v léčebném ústavu tuberkulózních a respiračních chorob v Tatrách. Po návratu do Prahy založila v roce 1996 společnost Carollinum, kterou dovedla na pozici lídra v distribuci luxusního zboží v Česku.V Pařížské ulici provozuje butiky Rolex, Patek Philippe, Breitling a Carollinum, velkoobchodně zastupuje čtyři prémiové značky.
Ředitelka české a slovenské pobočky společnosti Google. Dlouhodobě podporuje projekty v oblasti vzdělávání, hodnotového leadershipu, podpory žen a neziskových organizací. V roce 2004 založila společnost 4bambini, která vyrábí dětské deskové hry o důležitých hodnotách. Taťána lektoruje pro European Leadership & Academic Institute (ELAI). Je členkou YPO Česká republika, členkou správních rad Odyssey Mentoring a Aspen Institute CE, působí v dozorčích radách Nadace Dobrý Anděl a Raiffeisenbank.
Je významnou filmovou producentkou, jež přivedla na svět například filmy Pohádkář nebo Anděl Páně 2. Jejím dosud největším a nejlépe přijatým projektem je však snímek Šarlatán, který režírovala celosvětově respektovaná režisérka Agnieszka Holland. Šárka za něj kromě jiných ocenění získala Českého lva za nejlepší film. V tomto roce s režisérkou Agnieszkou Holland získala speciální cenu poroty na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách za film Hranice. V současné době spolu začínají natáčet celovečerní snímek o Franzi Kafkovi.
Investorka a sběratelka umění s dlouholetou praxí v oblasti technologií a byznysu. Do roku 2021 působila na vysokých globálních pozicích společnosti Google ve Velké Británii, v USA a ve Švýcarsku. Měla mimo jiné na starosti Android, téma digitální transformace, umělé inteligence a udržitelnosti. Nyní je partnerkou v Rockaway Ventures. Podporuje mladé umění a spolupracuje s Nadací Terezy Maxové.
Narodila se ve městě Radlin v jižním Polsku. Absolvovala muzikologii na Univerzitě Adama Mickiewicze, byla stipendistkou v Metropolitním muzeu umění a přednášela na London Metropolitan University. Svou kariéru zahájila v Národním muzeu v Poznani, pracovala jako kurátorka Muzea Fryderyka Chopina ve Varšavě, v roce 2014 se stala ředitelkou Slezského muzea v Katovicích a ředitelkou Hornoslezského muzea v Bytomi.
Olo Křížová působí v módní, designové a umělecké sféře přes třicet let. Na studiích se začala věnovat modelingu, procestovala svět a pochopila reálnou strukturu módního průmyslu. Postupně se vypracovala na pozice kreativní ředitelky zásadních módních akcí v Čechách a na Slovensku. V roce 2013 spoluzaložila na podporu módního průmyslu v Čechách sdružení Czech Fashion Council. V současnosti v něm zastává funkci výkonné ředitelky.
Olga Trčková je galeristka, sběratelka a kurátorka umění. Má doktorát z ekonomie a na VŠE přednáší kurz Umění a finance. DSC Gallery založila v roce 2009 a zastupuje například Davida Černého, Krištofa Kinteru, Jiřího Černického, Jiřího Georga Dokoupila, Lubomíra Typlta. Zároveň do Česka dováží největší špičky výtvarného nebe z Londýna a Berlína. Před šestnácti lety založila spolu s Barbarou Nesvadbovou nadační fond Be Charity, který pomáhá dětem s těžkým onemocněním.
Hana Dvořáková je česká vědkyně a filantropka, zakladatelka Nadace Experientia. V minulosti spolupracovala s profesorem Holým na vývoji antivirových látek, které se později staly základem léků proti AIDS, a podílela se tak na jednom z velkých objevů české vědy. Do Nadace Experientia, jež podporuje talenty v oblasti chemie, věnovala spolu se svým manželem více než 200 milionů korun. Další peníze věnovala například do kultury. Letos byla prezidentem ČR Petrem Pavlem vyznamenaná za zásluhy v oblasti vědy.
Tato absolventka Ekonomicko-správní fakulty a Fakulty informatiky na Masarykově univerzitě založila a již deset let vede neziskovou organizaci Czechitas, jež ročně vzdělává tisíce nových talentů v digitálních a technických dovednostech a rekvalifikuje do IT. Do roku 2023 působila ve společnosti Avast Software jako globální ředitelka pro diverzitu a spolupráci s komunitami. Je členkou správní rady Česko.Digital a D&I Shapers, sítě profesionálů Red Button, a na úrovni veřejné správy členkou Českého digitálního týmu a Výboru pro digitální vzdělávání na Úřadu vlády. Má ročního syna.
Narodila se v Kanadě českým rodičům, zubní lékařce a světově uznávanému vědci. Od hry na klavír se postupně dostala ke studiu aplikované matematiky a elektrotechniky. Titul Master of Science a později i doktorát získala na Stanfordské univerzitě. Založila společnosti Picarro, Finesse Solutions, Sekhmet Ventures a skincare značku Codex Labs. Od roku 2022 je ambasadorkou a mecenáškou Nadace Neuron na podporu vědy. Aktuálně je Barbara držitelkou 44 patentů a mluví plynule pěti jazyky.
Absolvovala MFF UK v Praze, obor jaderná fyzika. Strávila několik let prací na experimentu ve Spojeném ústavu jaderných výzkumů v Dubně (SSSR) a poté pracovala na experimentu na urychlovači elektronů a protonů v Hamburku. Osm let byla předsedkyní České fyzikální společnosti. V roce 2015 obdržela od MŠMT Cenu Milady Paulové za obor fyzika. Působila jako předsedkyně Grantové agentury ČR, jež podporuje vědce působící v oblasti základního výzkumu v ČR, dodnes je členkou předsednictva. V lednu 2021 se navíc stala členkou vědecké rady Evropské výzkumné rady (ERC).
Monika Vondráková je spoluzakladatelka a ředitelka Nadace Neuron. Pod jejím vedením se z Neuronu stala prestižní nadace, která během svého působení ocenila 120 osobností ze světa vědy, uskutečnila 10 vědeckých expedic, vytvořila platformu pro vědu a byznys a vybrala 240 milionů Kč. Současně zastává roli viceprezidentky v technologické investiční skupině ABRA Holding. Volný čas tráví ve společnosti své rodiny a border kolie.
Je lékařkou se zaměřením na geriatrii a dlouhodobou péči, zakladatelkou České alzheimerovské společnosti, stála u zrodu Gerontologického centra v Praze 8. Na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy založila doktorský obor Studia dlouhověkosti (Longevity Studies). Spolupracuje se zahraničními gerontologickými pracovišti a Alzheimer Europe, které do loňského roku dokonce předsedala.
Zakladatelka společnosti Profimed a osobnost, jejíž jméno je právem spojováno s krásným úsměvem, se věnuje dovozu a propagaci zdravých trendů již více než čtvrt století. Prostřednictvím své sítě „růžových obchodů“ dnes ve čtyřech zemích doporučuje vedle dentálního sortimentu také novinky z oblasti longevity nebo péče o děti. Aktivně se podílí na řadě společensky prospěšných aktivit — od podpory zdravotních projektů přes Národní divadlo až po ekonomickou transformaci.
Když poprvé vyhrála v roce 2011 Wimbledon, byla historicky první hráčkou narozenou po roce 1990. O tři roky později se po Martině Navrátilové stala druhou tenistkou narozenou na české půdě, jež Wimbledon vyhrála i podruhé. Po zranění ruky, které utrpěla při násilném přepadení před šesti lety, se tato tenistka na kurty vrátila po necelém půl roce. Dosud vyhrála 31 titulů a aktuálně je na 14. místě světového žebříčku.
Ester Ledecká je několikanásobnou mistryní světa a olympijskou vítězkou. Její výjimečnost umocňuje fakt, že olympijské zlato získala jak v lyžování, tak ve snowboardingu. Tento multisportovní talent se narodil v roce 1995 v Praze do sportovní rodiny. Její dědeček byl hokejistou, který se v roce 1972 stal ve dresu československé reprezentace mistrem světa. Ester se naučila lyžovat již ve svých dvou letech, zatímco v pěti letech začala jezdit na snowboardu.
Z úspěšné modelky se stala ještě úspěšnější nutriční specialistkou. Vlastní praxi přitom provozuje v Londýně od roku 2011 a mezi její klienty patří řada známých osobností, včetně členů britské královské rodiny. Gabriela zároveň stojí za značkou výživových doplňků GP Nutrition. Říká, že každá malá změna se počítá, a své zkušenosti otiskla do knihy Úžasnější za 2 týdny. Letos vydala svou druhou knihu Mladší za 2 týdny.
Rostya Gordon-Smith platí za uznávanou top manažerku a aktivně se zasazuje o práva žen. Je matkou čtyř synů, jedenáctinásobnou babičkou a tvrdí, že to nejdůležitější, co musí žena i muž ve svém životě udělat, je přestat urputně slaďovat kariéru a osobní život, a místo toho se snažit dobře vychovat své děti. Založila spolek MINERVA 21, který se zaměřuje na mentoring, networking a posílení vlivu žen ve společnosti.
Lékařka a vysokoškolská pedagožka. Profesuru získala v oboru histologie a embryologie, atestaci má z gynekologie a porodnictví. Od února 2022 je rektorkou a první ženou v čele Univerzity Karlovy. Od roku 2011 do 2022 vedla Ústav histologie a embryologie na Lékařské fakultě UK v Plzni. Rok strávila díky Fulbrightově komisi v Massachusettské všeobecné nemocnici v Bostonu a na Harvardu. Energii jí dodává čas strávený s rodinou — s dcerami, s manželem, s maminkou i se sourozenci.
Věnuje se byznys poradenství při nákupu a prodeji firem (M&A), její srdcovkou jsou ale i začínající podnikatelé a start-upy. Na Newton University vede NEWTON Business Accelerator a často bývá součástí poroty v podnikatelských soutěžích. Napsala knížku Jak podnikat a nezbláznit se, na rádiu Zet moderovala vlastní pořad Podnikání od A do ZET, v ČT moderovala pořad o firemní gramotnosti s názvem Máme na to a píše blog na svém webu margaretakrizova.com.
Od ledna 2023 pracuje jako Group Chief People Officer ve společnosti FNZ Group. Patří mezi 25 Nejvlivnějších žen v českém byznysu (dle Forbes). Podílí se na projektech, prosazujících začlenění žen do výkonných funkcí, včetně založení Impact & Inspire, sítě, zaměřené na zlepšování inkluze a rozmanitosti prostřednictvím mentoringu, koučování, workshopů, akcí a konferencí. V roce 2019 jí byla udělena cena Stanton Chase Diversity Award za vynikající přínos k rozmanitosti a inkluzi. Renata je vdaná a má dvě dcery.
Lucie Neumanová je spoluzakladatelka a CEO společnosti Femme Palette, která pomáhá (nejen) ženám v kariérním růstu prostřednictvím mentoringu. Inspiraci na rozjezd mentoringové platformy a vzdělávací komunity přitom čerpala v San Francisku, kde pracovala šest let jako UX designér pro technologický vzdělávací start-up. Platforma Femme Palette pomohla už více než patnácti set lidem z různých koutů světa.
Působila jako finanční analytička na Nizozemské obchodní komoře a v obchodním oddělení Dánského velvyslanectví v Praze. Rovněž působila na finančním oddělení magistrátu Masvingo v Zimbabwe. Již dvaadvacet let vykonává funkci výkonné ředitelky UNICEF ČR. Mimo jiné je členkou vládního Výboru pro legislativu a financování, Rady DMS.
Přední česká topmodelka, která aktivně působí téměř tři desetiletí ve světovém modelingu. Ani na vrcholu své kariéry neztratila kontakt se skutečným světem: Po návštěvě krčského kojeneckého ústavu v roce 1997 tak začala pomáhat českým opuštěným dětem. Stala se držitelkou mnoha mezinárodních ocenění v oblasti filantropie. Poslání Nadace Terezy Maxové dětem? Umožnit každému dítěti prožít spokojené a bezpečné dětství v rodinném prostředí a dát znevýhodněným dětem šanci na lepší život, www.terezamaxovadetem.cz.
Michaela Studená spoluzaložila iniciativu proti domácímu násilí s názvem Pod svícnem a již osm let řídí komunikační agenturu Commlab. Provoz projektu Pod svícnem přitom — s poslankyní Barborou Urbanovou — financuje vlastními prostředky. V září roku 2023 prodejem merche získaly finance na právě probíhající kampaň proti násilí na dětech. Projekt zvítězil v anketě Podcast roku v kategorii Objev, získal nominace na Křišťálovou lupu a Czech Social Awards.
Podnikatelka, investorka a filantropka. Vystudovala VŠE v Praze. Podniká především v realitách a s manželem Pavlem Tykačem, kterého poznala, ještě než se stal miliardářem, založila v roce 2012 organizaci Women for Women, která pomáhá dětem, rodinám a samoživitelům. Ivana také založila Solvo. Institut pro rozvoj potenciálu a stojí za mobilní aplikací Amicara, přítele v nouzi i rádce při řešení rozvodu.
Katarína Vlčková pracuje jako primářka domácího hospice Cesta domů, kde pečuje o nemocné v závěru života. S manželem Ondřejem Vlčkem, prezidentem společnosti Gen Digital, společně vložili zhruba 2 miliardy korun do zlepšení života vážně nemocných dětí a jejich rodin. V roce 2015 založili organizaci s názvem Zlatá rybka, aby plnila přání těchto dětí. V roce 2021 vznikla Nadace rodiny Vlčkových, která se zaměřuje na rozvoj dětské paliativní péče.
Od 15. června 2019 je první prezidentkou Slovenské republiky, a stala se tak nejmladší osobou v této nejvyšší ústavní funkci. Předtím působila jako advokátka a občanská aktivistka, dlouhodobě spolupracovala se sdružením Via Iuris, které se věnuje posílení právního státu. Angažovala se také v environmentální oblasti a za uzavření skládky odpadů v Pezinku obdržela Goldman Environmental Prize. V roce 2019 získala v Bruselu ocenění Evropská osobnost roku, cenu, které se uděluje za mimořádné úspěchy v oblasti politiky, obchodu a inovací. Za snahu o ochranu prosazování demokracie obdržela v roce 2022 Cenu za demokracii Madeleine Albrightové. Rok poté byla Zuzaně Čaputové udělena Cena Cisára Otta za mimořádný přínos k procesu evropské integrace, proevropskou orientaci a odhodlání prosazovat právní stát a svobodu.
Absolvovala bakalářský obor Právo na Vysoké škole aplikovaného práva v Praze a magisterský obor Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze. V roce 1998 se stala komunální političkou. V letech 2006 až 2010 a 2012 až 2021 byla starostkou MČ Praha 2. Od roku 2010 je poslankyní Parlamentu ČR a od prosince 2021 ministryní obrany ve vládě Petra Fialy. Ve volném čase se věnuje potápění, sportovní střelbě, literatuře a vaření.
Česká politička a právnička. V letech 2014 až 2019 působila jako komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a rovnost žen a mužů. Od prosince 2019 byla jmenována místopředsedkyní Evropské komise pro hodnoty a transparentnost. Předtím vykonávala funkci náměstkyně na českém ministerstvu pro místní rozvoj a čelila trestnímu stíhání, které však bylo jako nepodložené zastaveno. Na jaře 2019 ji časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa, a to zejména za její podíl na prosazování pravidel na ochranu soukromí na internetu.
Profesorka ekonomie a od roku 2018 do roku 2021 rektorka Mendelovy univerzity v Brně. V lednu 2018 byla jmenována předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody. Ve své vědecké práci se dlouhodobě specializuje na problematiku evropských daní. K jejím prioritám dál patří zvyšování kvality vzdělávání a kreativního řešení problémů. Důležitá je pro ni otázka postavení žen ve společnosti a rovných příležitostí pro ženy a muže. V roce 2023 kandidovala na prezidentku České republiky. V příštím roce se bude ve volbách do Evropského parlamentu ucházet o post europoslankyně.
Profesorka sociologie s rozsáhlou publikační činností, realizovanými řešeními, ale i politička. Vystudovala sociologii na Univerzitě Komenského a také absolvovala postdoktorandské studium na Oxford University. Stála u vzniku hnutí Veřejnost proti násilí. V roce 1992 z politiky odešla — vrátila se v roce 2005, kdy jí premiér Mikuláš Dzurinda svěřil post ministryně práce, sociálních věcí a rodiny. Mezi roky 2006 až 2010 působila jako poslankyně NR SR a v roce 2009 kandidovala na prezidentku SR. Od listopadu 2011 do dubna 2012 byla ministryní obrany. Od července 2010 do dubna 2012 vykonávala funkci předsedkyně vlády, a to jako vůbec první žena v tomto úřadu.
Veronika Ďuricová na UMPRUM začala studovat produktový design, po absolutoriu bakalářského studia jí ale pedagogové doporučili studovat v ateliéru K.O.V. Evy Eisler. Po ukončení studia se přestěhovala do Štramberku, kde se začala věnovat navrhování šperků. V tomto období se zároveň zrodil její kreativní pseudonym Dick Wolf. Na jaře 2023 její kolekce získala cenu Czech Grand Design v kategorii Designér šperku roku.
Od začátku studia v ateliéru Designu oděvu a obuvi na UMPRUM patří mezi výrazné osobnosti. Její diplomová kolekce s názvem Srdíčko, v níž se nechala inspirovat osudem takzvané hraběnky Hedy Bartákové, si získala mnohé obdivovatele v řadách módních insiderů. V minulosti se její absolventská práce stala součástí výstavy High Craft x Vogue CS, která proběhla v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze v rámci festivalu Designblok.
Sklo studovala od střední školy až po absolutorium na UMPRUM. V minulosti působila ve studiu Thier & van Daalen v nizozemském Eindhovenu, v Rakousku pracovala pro Swarovski, v Dubaji zase pro LASVIT jako designérka. V roce 2018 navrhla hned dvě křišťálové kolekce svítidel pro značku Bomma — a od té doby v ní působí jako senior designer. Pozici umělecké ředitelky zastává u sesterského brandu Rückl.
Vystudovala obor Teorie kultury a umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Založila vlastní značku Casting by Maja a jako castingová režisérka pracovala například na filmech Bod obnovy, Poslední závod, Citlivý člověk nebo Banger! Jako producentka společnosti Barletta produkovala filmy Úsvit, Stínohra nebo seriály To se vysvětlí, soudruzi! nebo Iveta. Na podzim přišel do kin dokumentární film Moje Nová tvář mapující životní příběh ženy, která po útoku kyselinou hledá sílu žít.
Narodila se ve Skopji, hlavním městě současné Severní Makedonie. Když byl Saře rok a půl, přestěhovala se s rodiči do Česka. Studovala herectví na Pražské konzervatoři. Hraje v českých seriálech, filmech, pohádkách i divadlech. V poslední době dotočila druhou řadu seriálu Dvojka na zabití a nyní se chystá na natáčení celovečerního filmu v Londýně.
Prosím hlasujte v každé kategorii.
Hlasujte pro svou favoritku a vyhrajte luxusní pobyt v hotelu Falkensteiner Genuss & Wohlfühlhotel Mühlviertel v Rakouských Alpách. V každé z 10 kategorií vyberte jednu kandidátku.